کسب عنوان واحد نمونه و برتر استاندارد استانی توسط شرکت صنایع ورق­های پوشش دار تاراز چهارمحال

انتصاب مشاور

 

تغییر مدیریت عامل

طی جلسه مورخ  ۹۸/۴/۱۵ هیأت مدیره محترم، جناب آقای مهندس بزرگی به سمت مدیریت عامل شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال منصوب گردیدند.

خبر در حال تکمیل شدن…..

صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال

تاراز از گالوالوم به ورق های آلومینایز تغییر محصول می دهد

جناب مهندس رضا پور در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز با اشاره به اینکه شرکت ورق های پوششدار تاراز چهارمحال با ظرفیت تولید ۳۳۰ هزار تن گالوانیزه (در فاز اول) در شهرک صنعتی شهرکرد واقع شده است، گفت: در فاز دوم نیز زیرساخت ها آماده شد و قرار بود ظرف چند ماه آینده تولید محصول گالوالوم در آن صورت گیرد که با توجه به تولید این محصول در یکی دیگر از واحدهای تولیدی داخل کشور، تاراز در گام بعدی به سراغ تولید ورق های آلومینایز رفت که مورد استفاده در صنایع خودرویی و لوازم خانگی می باشد.

مدیرعامل شرکت ورق های پوششدار تاراز چهارمحال گفت: پیش بینی این است که محصول ورق آلومینایز طی ۶ تا ۸ ماه آینده به تولید برسد و کشور از واردات این محصول بی نیاز گردد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که تاراز با آن همچنان مواجه است تامین مواد اولیه می باشد البته وعده هایی برای امکان خرید از بورس کالا به ما داده شده اما این مشکل همچنان به قوت خود باقی است درحالی که انتظار از مسئولین رفع سریع تر این مشکل به منظور تداوم تولید می باشد.

مهندس رضاپور با بیان اینکه چالشی که تمامی تولید کنندگان و صادرکنندگان با آن مواجه اند بحث انتقال ارز و قیمت گذاری ارز می باشد اظهار داشت: تولیدکننده براساس نرخ ارز آزاد تولید و مواد اولیه و تجهیزات خود را تامین می نماید درحالی که ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما بازگردانده می شود.

مهندس رضاپور هشدار داد که چنانچه این مشکل حل نشود، بخش فولاد با رکود مواجه می شود و تولید به گونه ای که برنامه ریزی شده اتفاق نخواهد افتاد.

 

 

 

 

منبع

ثبت رکورد جدید ۱۷۲۵۰ تن

جناب مهندس رضاپور ، مدیرعامل شرکت تاراز چهارمحال و بختیاری خبر داد:
این شرکت در مرداد ماه سال جاری، رکورد تازه ای از تولید به میزان ۱۷۲۵۰ تن محصول گالوانیزه، ثبت کرد

پروژه افزایش عمر کاری Sink rolls

 

در خطوط گالوانیزه یکی از پر هزینه ترین تجهیزات مجموعه رول های غوطه ور در مذاب میباشند. این تجهیزات که شامل سه رول و بازوهای نگهدارنده می باشند، معمولا از جنس ۳۱۶L (فولاد ضد زنگ ) ساخته می شوند، جهت حرکت این رول ها پوشش هایی بر روی شافت و بازوی نگهدارنده نصب میشوند که به دلیل حرکت دورانی و نیروی کششی که از سمت ورق اعمال میشود ، به شدت مستعد خوردگی و سایش میباشند.

به منظور جلوگیری از خوردگی و سایش این قطعات که میتواند منجر به لرزش مجموعه رول های غوطه ور در مذاب و در نهایت کاهش کیفیت محصول تولیدی شود، روش پوشش دهی سطوح در تماس با یکدیگر با کمک آلیاژ استلایت که یک نوع سوپر آلیاژ است ، استفاده گردید.

مجموعه متریال مصرفی و نوع پوشش استلایت بسیار هزینه بر بوده ، علاوه بر این جهت تعویض این مجموعه خط تولید میبایست متوقف گردد که این خود هزینه های دیگری به هزینه های قبلی اضافه میکنید.

در این راستا پروژه بهبودی جهت افزایش عمر کاری مجموعه رول های ذکر شده تعریف و اجرایی شد که نتیجه آن افزایش رکورد تولید محصول گالوانیزه توسط مجموعه رول های غوطه ور در مذاب از ۸۰۰۰ تن به ۱۸۶۰۰ تن بوده است که اثر قابل توجهی در کاهش هزینه های تولید داشته است.

 

پروژه Reuse water

مسئله آب یکی از مهمترین مسائل پیش روی حال  آینده کشور ما میباشد، همچنین با توجه به رسالت اجتماعی و اخلاقی که این شرکت را ملزم به رعایت آن میداند، پروژه بازگردانی پساب خود تصفیه خانه تعریف و مطالعات ابتدایی و شناسایی شرکت های توانمند در این زمینه در دستور کار قرار گرفت.

بازیافت پساب ها در شرایط حاظر که بحران آب یسشتر خود را نمایان میکند، میتواند به عنوان منبع مهمی برای توسعه به شمار آید، شرکت تاراز با هدف کاهش مصرف آب و جلوگیری از آلودگی منابع آب ، فناوری روز دنیا، از افزایش بهره وری و صرفه اقتصادی ناشی از کاهش مصرف آب برخوردار گردد.

امید است با اجرایی شدن این پروژه در آینده ای نزدیک از هدر رفتن روزانه ۲۸۰ مترمعکب آب جلوگیری شود.

 

مهندس حمید رضا رضاپور

مدیر بهره برداری