دستیابی به چهار رکورد متوالی در مجتمع صنعتی فولاد تاراز

کسب عنوان واحد نمونه و برتر استاندارد استانی توسط شرکت صنایع ورق­های پوشش دار تاراز چهارمحال

انتصاب مشاور

 

تغییر مدیریت عامل

طی جلسه مورخ  ۹۸/۴/۱۵ هیأت مدیره محترم، جناب آقای مهندس بزرگی به سمت مدیریت عامل شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال منصوب گردیدند.

خبر در حال تکمیل شدن…..

ثبت رکورد جدید ۱۷۲۵۰ تن

جناب مهندس رضاپور ، مدیرعامل شرکت تاراز چهارمحال و بختیاری خبر داد:
این شرکت در مرداد ماه سال جاری، رکورد تازه ای از تولید به میزان ۱۷۲۵۰ تن محصول گالوانیزه، ثبت کرد

پروژه افزایش عمر کاری Sink rolls

 

در خطوط گالوانیزه یکی از پر هزینه ترین تجهیزات مجموعه رول های غوطه ور در مذاب میباشند. این تجهیزات که شامل سه رول و بازوهای نگهدارنده می باشند، معمولا از جنس ۳۱۶L (فولاد ضد زنگ ) ساخته می شوند، جهت حرکت این رول ها پوشش هایی بر روی شافت و بازوی نگهدارنده نصب میشوند که به دلیل حرکت دورانی و نیروی کششی که از سمت ورق اعمال میشود ، به شدت مستعد خوردگی و سایش میباشند.

به منظور جلوگیری از خوردگی و سایش این قطعات که میتواند منجر به لرزش مجموعه رول های غوطه ور در مذاب و در نهایت کاهش کیفیت محصول تولیدی شود، روش پوشش دهی سطوح در تماس با یکدیگر با کمک آلیاژ استلایت که یک نوع سوپر آلیاژ است ، استفاده گردید.

مجموعه متریال مصرفی و نوع پوشش استلایت بسیار هزینه بر بوده ، علاوه بر این جهت تعویض این مجموعه خط تولید میبایست متوقف گردد که این خود هزینه های دیگری به هزینه های قبلی اضافه میکنید.

در این راستا پروژه بهبودی جهت افزایش عمر کاری مجموعه رول های ذکر شده تعریف و اجرایی شد که نتیجه آن افزایش رکورد تولید محصول گالوانیزه توسط مجموعه رول های غوطه ور در مذاب از ۸۰۰۰ تن به ۱۸۶۰۰ تن بوده است که اثر قابل توجهی در کاهش هزینه های تولید داشته است.