واحد پشتيباني و فني مشتريان ارائه كننده خدمات قبل از فروش ، در حين فروش و پس از فروش محصولات به مشتريان مي باشد.

 

 

ارائه خدمات فني قبل از فروش

خدمات قبل از فروش به مشتريان اساساً با اهداف زير برنامه ريزي و اجرا مي گردد:

 • تماس با مشتریان جهت دریافت در خواستهاي مشتريان و ارزيابي و شناخت نياز ها و انتظارات واقعي آنان .

 • ارائه اطلاعات فني به مشتريان در مورد محدوده هاي کيفي و ابعادي محصولات

 • تشکیل کانال تلگرامی و ارائه اطلاعات به روز در مورد محصولات .

خدمات قبل از فروش در قالب انجام بازديدهاي قبل از سفارش ( Pre order visits ) که توسط بازارياب انجام مي گيرد ، ارائه مي گردد. در قالب اين بازديدها ، اطلاعات مرتبط با مصرف ساليانه مشتريان ، زمينه فعاليت ، نيازمندي ها ، انتظارات و حساسيتهاي کيفي مشتريان جمع آوري و در تکميل بانک اطلاعات فني مشتريان استفاده مي گردد .

1

 

 

 

ارائه خدمات فني در حين فروش

خدمات در حين فروش به درخواست مشتري يا واحد فروش به مشتريان ارائه مي گردد . اين نوع خدمات موارد زير را شامل       مي گردد :

 •     کنترل پارامتر هاي سفارش .

 •     بررسي عملکرد محصولات در فرآيند توليد مشتري

 •     کنترل مناسب بودن محصول براي کاربرد موردنظر

 •     ارائه خدمات فني به مشتريان به منظور استفاده بهتر از محصول و يا تغيير در پارامترهاي سفارش

 •     دريافت بازخورد هاي فني و کيفي از مشتريان در خصوص عملکرد محصول

 • ارائه بازخورد هاي فني به واحدهاي ذيربط در خصوص انجام اصلاحات لازم در فرآيند توليد به منظور دستيابي به مشخصه هاي دقيق مورد درخواست مشتري

2

 

ارائه خدمات فني پس از فروش

خدمات پس از فروش موارد زير را شامل مي گردد :

 • انجام بازديد هاي ادواري از خطوط توليد مشتريان با توجه به حساسيت هاي کيفي مشتريان به منظور تطابق     محصولات ارسالي با نيازمندي هاي واقعي آنان.

 • ارائه خدمات و اطلاعات فني به مشتريان در ارتباط با مصرف بهينه و مناسب محصولات

 • بررسي شکايات ادعاهاي فني مشتريان .

 • دريافت بازخورد کيفي از مشتريان وپيگيري انجام اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه مرتبط.

 • راهنمائي و ارائه راهکار به مشتريان در جهت معرفي محصولات جديد شرکت و تغيير مواد مصرفي .

 • ارزيابي وتحليل رضايتمندي مشتريان از کيفيت محصولات دريافتي .

 • ارائه بازخوردهاي فني و کيفي به واحدهاي ذيربط در خصوص انجام اقدامات پيشگيرانه و اصلاحي و دستيابي به سطح کيفي مورد انتظار مشتريان

 3

ارتباط سريع(Fast Response to Customer)

به منظور ارتباط سريع با مشتريان در مورد ادعاهاي صورت گرفته آنها ، این سازمان اقدام به ایجاد رایطه آنلاین نموده که مشتریان  با ارسال پیغام به واحد فروش می توانند نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را بازگو نمایند.این شرکت با دريافت اطلاعات در مورد محصولات کنونی و جديد از شما مشتريان در جهت افزايش توانمندي هاي خود ، توسعه بازار و افزايش رضايتمندي شما تلاش   می نماید.

.4

[/vc_column_text][/single_tab][single_tab title=”نظام فروش شرکت تاراز” tab_id=”035cd1ba-5ce7-1″][vc_column_text]

نظام فروش شرکت تاراز

تولید گالوانیزه و گالوالوم با گستردگي دامنه انتخاب مشخصات محصول با توجه به ويژگي هاي مختلف ابعادي و فني (همانند ضخامت ، عرض ، طول ، کيفيت ، وزن کلاف ، وضعيت لبه ، صافي سطح ،اسپنگل ، مقدار جرم پوشش ، مقدار آنتی فینگر و چندين ويژگي قابل انتخـاب ديگــر ) گستره وسيعي را بوجــود مي آورد که توليد بر اساس سفارش را اجتناب ناپذير مي نمايد. به هـمين لحــاظ بــراي تحويل سفارش مشتری نیازمند به توافق برای تحویل یک دوره زمانی مشخص می باشد و همواره سعي مي گردد محصول در زمان تعیین شده تولید و تحویل مشتری گردد. به اين نوع فروش « فروش مطابق سفارش» گفته مي شود ، البته بخشي از توليدات نيز بر اساس آمار فراوانی تقاضای بازار قبلا آماده شده ، که به صورت تحویل فوری فروخته می شود.

ماموريت سازماني

میزان مصرف سرانه محصولات فولادی از شاخص های اندازه گیری توسعه اقتصادی هر کشور می باشد. ، شرکت تاراز چهارمحال  نیز در تسهیل دسترسی آسانتر به این سهم سرانه نقش هر چند جزیی در توسعه اقتصادی ایفا می نماید و  با داشتن نیروی مجرب و متخصص انسانی، و با هدف تکمیل زنجیره تولید درآینده نزدیک( خطوط اسیدشویی و نورد سرد)، تلاش در کسب رضایت مشتریان و ذینفعان دارد.

ارتباط تجاری با مشتري

با توجه به لزوم توسعه محصولات و افزايش سهم بازار که براي هر شرکت توليدي و بنگاه اقتصادي اهميت دارد ، شرکت تاراز نيز همواره سعي خواهد نمود که در جهت پيدا نمودن بازار ها و مشتريان جديد اقدام نمايد. البته خریداران مجهز به تجهيزات تخليه ، انبار داري و ماشين آلات تبديل ورق فولادي به محصول نهايي و داراي برنامه مصرف مستمر در زمره مشتریان بالفعل شرکت تاراز می باشند.

لذا چنانچه داراي شرايط اعلام شده فوق مي باشيد لطفاً مدارک ذيل را به ايميل sales@tarazmetal.com  ارسال نمائيد .
مدارک مورد نياز :‌

۱- نامه درخواست خريد مستقيم به,واحد  فروش
۲- تصوير پروانه بهره برداري يا گواهي فعاليت صنعتي

۳- تصوير آگهي تأسيس شرکت
۴-تصوير آخرين تغييرات روزنامه

۵- نمونه کاتالوگ محصولات متقاضي5

با دریافت مدارک ذکر شده  به خریداران کد تخصیص داده می شود و فرایند ارسال پیش فاکتور به مشتری تا دریافت محصول توسط مشتری با سیستم اتوماسیون مدیریت فرآیند کنترل و پیگیری می شود.لازم به ذکر است جهت سهولت معامله ،امکان گشایش اعتبار اسنادی ریالی توسط مشتری به نفع شرکت تاراز میسر می باشد.


شكايـات و ادعاي مشتريان

هرگاه مشتري پس از دريافت محصــول ، آن را مطابق خـواسته خود ( بر اساس مندرجات تائيديه سفارش و فاکتور فروش ) نديد مي تواند مبادرت به طرح شكايت نمايد . اين شكايت بطور كلي در دو بخش تجاري و فني دسته بندي ميگردد ، بخش اول مـربوط به مشخصات تجاري و دستـه دوم مربوط به ويژگيهاي فـني محصولات مي باشد . لازم است مشتري در مورد عدم تطابق مشخصات و کيفيت کالاي ساخته شده با مشخصات ذکر شده در برگه تائيده سفارش ظرف مدت ۱۵ روز شكايت خود را كه حاوي اطلاعاتي در مورد عيب مشاهده شده ، شماره سفارش ، شماره محصول ، وضعيت فعلـي محصول و محل نگهداري آن است به واحد  فروش منعكس مي نمايد . پس از دريافت ادعا، فعاليت رسيدگي به شكايت شروع می گردد . در صورتيكه براي بررسي ادعا و اظهار نظر در مورد آن بازديد از كارخانه مشتري و بررسي محصولات ارسال شده ضرورت داشته باشد ، كارشناس فني مربوطه جهت رسيدگي حضوري با خریدار هماهنگی نموده و ادعای مشتري را بررسي مي نمايند و نهايتاً نتيجه بررسي ادعا به خریدار منعکس مي شود . در صورتي که ادعا از طرف کارشناس فني مورد تائيد قرار گرفته باشد به نحو مقتضي از طرف شرکت تاراز چهارمحال جبران مي شود .

 

 6