واحد پشتیبانی و فنی مشتریان ارائه کننده خدمات قبل از فروش ، در حین فروش و پس از فروش محصولات به مشتریان می باشد.

 

 

ارائه خدمات فنی قبل از فروش

خدمات قبل از فروش به مشتریان اساساً با اهداف زیر برنامه ریزی و اجرا می گردد:

 • تماس با مشتریان جهت دریافت در خواستهای مشتریان و ارزیابی و شناخت نیاز ها و انتظارات واقعی آنان .

 • ارائه اطلاعات فنی به مشتریان در مورد محدوده های کیفی و ابعادی محصولات

 • تشکیل کانال تلگرامی و ارائه اطلاعات به روز در مورد محصولات .

خدمات قبل از فروش در قالب انجام بازدیدهای قبل از سفارش ( Pre order visits ) که توسط بازاریاب انجام می گیرد ، ارائه می گردد. در قالب این بازدیدها ، اطلاعات مرتبط با مصرف سالیانه مشتریان ، زمینه فعالیت ، نیازمندی ها ، انتظارات و حساسیتهای کیفی مشتریان جمع آوری و در تکمیل بانک اطلاعات فنی مشتریان استفاده می گردد .

1

 

 

 

ارائه خدمات فنی در حین فروش

خدمات در حین فروش به درخواست مشتری یا واحد فروش به مشتریان ارائه می گردد . این نوع خدمات موارد زیر را شامل       می گردد :

 •     کنترل پارامتر های سفارش .

 •     بررسی عملکرد محصولات در فرآیند تولید مشتری

 •     کنترل مناسب بودن محصول برای کاربرد موردنظر

 •     ارائه خدمات فنی به مشتریان به منظور استفاده بهتر از محصول و یا تغییر در پارامترهای سفارش

 •     دریافت بازخورد های فنی و کیفی از مشتریان در خصوص عملکرد محصول

 • ارائه بازخورد های فنی به واحدهای ذیربط در خصوص انجام اصلاحات لازم در فرآیند تولید به منظور دستیابی به مشخصه های دقیق مورد درخواست مشتری

2

 

ارائه خدمات فنی پس از فروش

خدمات پس از فروش موارد زیر را شامل می گردد :

 • انجام بازدید های ادواری از خطوط تولید مشتریان با توجه به حساسیت های کیفی مشتریان به منظور تطابق     محصولات ارسالی با نیازمندی های واقعی آنان.

 • ارائه خدمات و اطلاعات فنی به مشتریان در ارتباط با مصرف بهینه و مناسب محصولات

 • بررسی شکایات ادعاهای فنی مشتریان .

 • دریافت بازخورد کیفی از مشتریان وپیگیری انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه مرتبط.

 • راهنمائی و ارائه راهکار به مشتریان در جهت معرفی محصولات جدید شرکت و تغییر مواد مصرفی .

 • ارزیابی وتحلیل رضایتمندی مشتریان از کیفیت محصولات دریافتی .

 • ارائه بازخوردهای فنی و کیفی به واحدهای ذیربط در خصوص انجام اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی و دستیابی به سطح کیفی مورد انتظار مشتریان

 3

ارتباط سریع(Fast Response to Customer)

به منظور ارتباط سریع با مشتریان در مورد ادعاهای صورت گرفته آنها ، این سازمان اقدام به ایجاد رایطه آنلاین نموده که مشتریان  با ارسال پیغام به واحد فروش می توانند نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را بازگو نمایند.این شرکت با دریافت اطلاعات در مورد محصولات کنونی و جدید از شما مشتریان در جهت افزایش توانمندی های خود ، توسعه بازار و افزایش رضایتمندی شما تلاش   می نماید.

.4

[/vc_column_text][/single_tab][single_tab title=”نظام فروش شرکت تاراز” tab_id=”035cd1ba-5ce7-1″][vc_column_text]

نظام فروش شرکت تاراز

تولید گالوانیزه و گالوالوم با گستردگی دامنه انتخاب مشخصات محصول با توجه به ویژگی های مختلف ابعادی و فنی (همانند ضخامت ، عرض ، طول ، کیفیت ، وزن کلاف ، وضعیت لبه ، صافی سطح ،اسپنگل ، مقدار جرم پوشش ، مقدار آنتی فینگر و چندین ویژگی قابل انتخـاب دیگــر ) گستره وسیعی را بوجــود می آورد که تولید بر اساس سفارش را اجتناب ناپذیر می نماید. به هـمین لحــاظ بــرای تحویل سفارش مشتری نیازمند به توافق برای تحویل یک دوره زمانی مشخص می باشد و همواره سعی می گردد محصول در زمان تعیین شده تولید و تحویل مشتری گردد. به این نوع فروش « فروش مطابق سفارش» گفته می شود ، البته بخشی از تولیدات نیز بر اساس آمار فراوانی تقاضای بازار قبلا آماده شده ، که به صورت تحویل فوری فروخته می شود.

ماموریت سازمانی

میزان مصرف سرانه محصولات فولادی از شاخص های اندازه گیری توسعه اقتصادی هر کشور می باشد. ، شرکت تاراز چهارمحال  نیز در تسهیل دسترسی آسانتر به این سهم سرانه نقش هر چند جزیی در توسعه اقتصادی ایفا می نماید و  با داشتن نیروی مجرب و متخصص انسانی، و با هدف تکمیل زنجیره تولید درآینده نزدیک( خطوط اسیدشویی و نورد سرد)، تلاش در کسب رضایت مشتریان و ذینفعان دارد.

ارتباط تجاری با مشتری

با توجه به لزوم توسعه محصولات و افزایش سهم بازار که برای هر شرکت تولیدی و بنگاه اقتصادی اهمیت دارد ، شرکت تاراز نیز همواره سعی خواهد نمود که در جهت پیدا نمودن بازار ها و مشتریان جدید اقدام نماید. البته خریداران مجهز به تجهیزات تخلیه ، انبار داری و ماشین آلات تبدیل ورق فولادی به محصول نهایی و دارای برنامه مصرف مستمر در زمره مشتریان بالفعل شرکت تاراز می باشند.

لذا چنانچه دارای شرایط اعلام شده فوق می باشید لطفاً مدارک ذیل را به ایمیل sales@tarazmetal.com  ارسال نمائید .
مدارک مورد نیاز :‌

۱- نامه درخواست خرید مستقیم به,واحد  فروش
۲- تصویر پروانه بهره برداری یا گواهی فعالیت صنعتی

۳- تصویر آگهی تأسیس شرکت
۴-تصویر آخرین تغییرات روزنامه

۵- نمونه کاتالوگ محصولات متقاضی5

با دریافت مدارک ذکر شده  به خریداران کد تخصیص داده می شود و فرایند ارسال پیش فاکتور به مشتری تا دریافت محصول توسط مشتری با سیستم اتوماسیون مدیریت فرآیند کنترل و پیگیری می شود.لازم به ذکر است جهت سهولت معامله ،امکان گشایش اعتبار اسنادی ریالی توسط مشتری به نفع شرکت تاراز میسر می باشد.


شکایـات و ادعای مشتریان

هرگاه مشتری پس از دریافت محصــول ، آن را مطابق خـواسته خود ( بر اساس مندرجات تائیدیه سفارش و فاکتور فروش ) ندید می تواند مبادرت به طرح شکایت نماید . این شکایت بطور کلی در دو بخش تجاری و فنی دسته بندی میگردد ، بخش اول مـربوط به مشخصات تجاری و دستـه دوم مربوط به ویژگیهای فـنی محصولات می باشد . لازم است مشتری در مورد عدم تطابق مشخصات و کیفیت کالای ساخته شده با مشخصات ذکر شده در برگه تائیده سفارش ظرف مدت ۱۵ روز شکایت خود را که حاوی اطلاعاتی در مورد عیب مشاهده شده ، شماره سفارش ، شماره محصول ، وضعیت فعلـی محصول و محل نگهداری آن است به واحد  فروش منعکس می نماید . پس از دریافت ادعا، فعالیت رسیدگی به شکایت شروع می گردد . در صورتیکه برای بررسی ادعا و اظهار نظر در مورد آن بازدید از کارخانه مشتری و بررسی محصولات ارسال شده ضرورت داشته باشد ، کارشناس فنی مربوطه جهت رسیدگی حضوری با خریدار هماهنگی نموده و ادعای مشتری را بررسی می نمایند و نهایتاً نتیجه بررسی ادعا به خریدار منعکس می شود . در صورتی که ادعا از طرف کارشناس فنی مورد تائید قرار گرفته باشد به نحو مقتضی از طرف شرکت تاراز چهارمحال جبران می شود .

 

 6